Doczytania – Krzymianowski / Kożuchowski

CYNIZM, PESYMIZM, LITERATURA

Autorzy

Grzegorz Krzymianowski

Umiarkowany entuzjasta z lekką skłonnością do manii, co wyraża się uporczywym przywiązaniem do literatury i futbolu. Emerytowany defensywny pomocnik Włókniarza Konstantynów, ponadto autor dwóch powieści (Historia mojego upadku,Prószyński, 2010, Anomalie, Prószyński, 2012) i tekstów krytycznoliterackich, z których część ukazała się m.in. w „Dekadzie literackiej„, „Twórczości” i „Odrze. Redaktor Literatek, współpracownik Xięgarni i artPapieru.

Adam Kożuchowski

Od dzieciństwa fascynowała mnie marynistyka – ale o tym może kiedy indziej. Nieco później poznałem Grzegorza i ta znajomość, jak widać, ciągnie się za mną do dzisiaj. W głębi serca uważam, że mam wiele rzadkich i cennych zalet, sądzę jednak, że rozwijanie tego tematu w tym miejscu byłoby niewłaściwe. Z wykształcenia i zawodu jestem historykiem: obcuję z umarłymi za pośrednictwem wytworzonych przez nich źródeł.

Działalność ta od lat wywołuje we mnie poczucie pewnego niedosytu, co obawia się różnoraką działalnością uboczną oraz jałowym dumaniem nad niedoskonałością egzystencji. Po latach współuczestnictwa w dumaniu Grzegorz nagle uznał za stosowne pobudzić mnie do działalności i zaprosił do współprowadzenia bloga. Trochę mnie to peszy, ale postanowiłem spróbować.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: