Doczytania – Krzymianowski / Kożuchowski

CYNIZM, PESYMIZM, LITERATURA

Tak zwane słowo wstępne

Witamy serdecznie na blogu DOCZYTANIA. Możecie go czytać i myśleć o tym, co przeczytacie, a także o nas, jak chcecie i co chcecie. Zasadniczo nie chodzi nam o nic więcej. Gdybyście jednak byli ciekawi, czemu i jak go piszemy, oto zasady, którymi, mniej lub bardziej wiernie, mamy zamiar kierować się w czasie pisania:

  1. Blog ma dwóch autorów odpowiedzialnych za to, co się na nim dzieje –Krzymianowskiego i Kożuchowskiego. Inni Autorzy, którzy ewentualnie mogą pojawić się na blogu, nie są za nic odpowiedzialni.

  2. Blog odbija nasze zainteresowania i poglądy: raz bardziej jednego, raz drugiego. Ponieważ różnicę zdań, a także gustów, uważamy za rzecz cenną samą w sobie, różnice takie będą tu eksponowane, jednakże wyłącznie za porozumieniem stron. Cokolwiek miałoby z tego wyniknąć, odpowiedzialność spada po równo na obu autorów.

  3. Blog traktujemy jako swoisty gatunek literacki, a od naszych czytelników oczekujemy wzajemności. Jeśli chodzi o informacje, nie są one ani do końca sprawdzone, ani całkiem zmyślone, zawsze jednak zamieszczane będą w tzw. dobrej wierze. Natomiast co do wyrażanych tu opinii, należy traktować je śmiertelnie serio i poważnie przemyśleć.

  4. Tematyka bloga obejmuje, zasadniczo rzecz biorąc, kwestie literacko-artystyczne. Może się jednak zdarzyć, że pojawią się tu też zagadnienia innego rodzaju, na których, oględnie mówiąc, znamy się słabiej (nie licząc może futbolu, na którym część z nas zna się lepiej niż na literaturze). Prosimy o wyrozumiałość w tym względzie.

  5. Jak widać z powyższego, tematyka bloga i nasze podejście do sprawy mogą się wydawać okropnie staroświeckie, żeby nie powiedzieć – reakcyjne. Ponieważ rozpowszechnianie tego rodzaju treści pozostaje, póki co, legalne, mamy zamiar obstawać przy swoim.

  6. Jest wysoce wskazane uzupełniać lekturę bloga lekturą innego rodzaju tekstów, a także konfrontować zamieszczone na nim treści z innymi źródłami.

  7. Osobom, które poczują się urażone lub zbulwersowane lekturą naszego bloga służymy stosownymi wyjaśnieniami (w granicach rozsądku). Wpierw jednak prosimy raz jeszcze przeczytać pkt. 4 oraz 5 (patrz wyżej).

  8. Oczywiście chętniej powitamy głosy i komentarze czytelników, którym lektura bloga sprawiła przyjemność bądź ich zaciekawiła, ewentualnie tylko zirytowała. Pochwały przyjmiemy jako rzecz zasłużoną, krytykę z umiarkowaną godnością, zasadniczo jednak bez histerii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: